НА СЛОБОДИ ПОСЛЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ: Египатски новинар иза решетака од 2016. јер је "ширио лажне вести"
Египатске власти су данас ослободиле Махмуда Хусеина, египатског новинара који ради за катарску медијску мрежу Ал Џазиру, након што је провео у притвору четири године, рекао је његов брат за Ројтерс.
Фото: Принтскрин
Хусеин је притворен у децембру 2016. године и држан је иза решетака под оптужбама да је ширио лажне вести, да је био део забрањене групе и да је примао новац од странаца.
Организација за људска права Амнести интернешенел је много пута позивала власти Египта на његово ослобађање, након што је тужилаштво из Каира у мају 2019. године наредило да се он пусти из затвора.
Међутим, недељу дана касније, Египатско врховно тужилаштво му је додало још неколико оптужби и наредило нови притвор.
Ослобађање Хусеина из затвора долази неколико недеља након што је Египат пристао да обнови везе са Катаром, кратко након трогодишњих замрзнутих односа с Дохом.
Саудијска Арабија, Египат, Бахреин и Уједињени Арапски Емирати у јуну 2017. године прекинули су односе са Катаром, наводећи да Доха подржава радикалне исламистичке групе и да је блиска са ривалом Ријада, Техераном, што су из Катара демантовали.
Препоручујемо
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)