ОВО СУ ГЛАВНИ ЗАДАЦИ РУСИЈЕ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Москва има велике планове, дипломата открио по чему се разликују од Запада
ГЛАВНИ задаци Русије у региону Блиског истока су деескалација и нормализација ситуације, као и спречавање избијања нових војних криза, изјавио је заменик директора Одељења за Блиски исток и Северну Африку Министарства спољних послова Русије Алексеј Скосирјев.
Фото: Депоситпхотос
- Пре свега, ово је свеобухватна и одржива деескалација и нормализација ситуације. При томе, Русија полази од потребе да помогне решавање свих сукоба на Блиском истоку искључиво политичким и дипломатским методама путем инклузивног и конструктивног дијалога без дискриминације појединих страна, а такође под покровитељством Уједињених нација и уз укључивање кључних регионалних организација, пре свега, Арапске лиге и Организације исламске сарадње - објаснио је Скосирјев на платформи дебатног клуба „Валдај“.
- Други задатак је спречавање избијања нових опасних војних криза у региону Блиског истока и Северне Африке. И треће, видимо задатак претварања Блиског истока у регион мира, добросуседства и обостране корисне сарадње - нагласио је он.
Дипломата је навео да Русија, за разлику од осталих играча, нема скривене планове. Али Москва свакако има своје интересе у региону, додао је он.
- Енергично развијамо вишезначну сарадњу са државама региона у разним областима – политичкој, економској, хуманистичкој, војно-техничкој сарадњи итд. Али покушавамо то да радимо на принципима разматрања међусобних интереса, поштовања и поверења - закључио је Скосирјев.
(Спутњик)
Препоручујемо
ЧУВАРИ ЦРНОГ МОРА: Погледајте вишечасовни лет руских бомбардера у пратњи ловаца (ВИДЕО)
10. 02. 2021. у 16:10
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)