НАЈСТАРИЈА ЕВРОПЉАНКА ПРЕЛЕЖАЛА КОРОНУ: "Није ме било страх, јер се не плашим да умрем"

ТРЕБА живети! Другим речима, користити прилику да будемо свесни свог присуства на земљи. У томе се крије порука француске часне сестре Андре, најстарије Европљанке, и друге најстарије жене на свету, која је данас напунила 117 година, и која је, притом, управо прележала ковид!

НАЈСТАРИЈА ЕВРОПЉАНКА ПРЕЛЕЖАЛА КОРОНУ: Није ме било страх, јер се не плашим да умрем

Фото: АП

- Није ме било страх, јер ме није страх да умрем - поручила је ова храбра старица, пореклом из Алзаса.

Ипак, сматра да треба бити свестан живота.

- Важно је живети живот који живим - казала је.

Њој је тестом утврђена корона средином јануара у старачком дому "Сент Катрин Лабуре" у области Вар на југу Француске, где сада живи. Није, каже, ни знала да има корону. Није имала никакве симптоме.

- Била сам само јако уморна неко време. И тако сам преживела - поручила, не мислећи да је у њеним годинама "избављена чудом".

Жена која је била сведок два светска рата и преживела епидемију шпанског грипа, а која је сада победила и корону, што је својеврсна лична порука наде читавом човечанству, на питање шта мисли о ковиду, одговара:

- Проћи ће, као и све што је прошло!

Фото: АП

 

Прослава рођендана је, због епидемије, прошла без званица, али јој је зато организована видео-конференција са целом породицом, честитао јој је и градоначелник Тулона, одржана је миса, приређен јој је и свечани ручак у уском кругу, а као аперитив севирано јој је и њено омиљено пиће - чашица портоа.

- Пијем свакога дана чашу вина - открила је сестра Андре.

Она је, иначе, све до своје 41. године била гувернанта и наставница у Паризу, да би тада потпуно променила живот. И ето, дочекала дубоку старост.

- Рођендан смо лепо прославили - пренели су јуче у старачком дому "Новостима" које су најстаријој Европљанки честитале рођендан.

Сестра Андре је само зажалила што њена сестра близнањика више није жива, да га прославе заједно.

Фото: АП

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?