ЈОШ ЈЕДНА ЕВРОПСКА ЗЕМЉА ПЛАНИРА "КОВИД ПАСОШЕ": Путници ће потврде о вакцинацији моћи да користе већ од марта?
МИНИСТРИ владе Велике Британије подржали су употребу потврда о вакцинацији за Британце који желе да путују у иностранство ове године. И даље није познато да ли ће се такве потврде тражити од путника који желе да уђу у Британију.
Фото: Твиттер/Принтскрин
Потврде ће служити као доказ о примљеној вакцини против корона вируса и развиће их британска влада, следећи сличне планове које су већ донеле Грчка, Шпанија, Пољска, Португал, Исланд, Данска, Шведска...
Одлука је донета у тренутку када се очекује договор о систему путовања на међународном нивоу и док се све више земаља одлучује да потврде о вакцинацији, такозване "ковид пасоше", уведе на националном нивоу.
Удружење авиокомпанија ИАТА одржало је разговоре са британском владом о својој апликацији ТравелПасс, која би могла да функционише као потврда, преноси "Телеграф", додајући да је британско министарство саобраћаја било "веома заинтересовано".
Путници би морали да преузму апликацију као доказ о својој вакцинацији или би авио-компаније могле да користе постојећу ИАТА технологију и укључе је у своје апликације.
Друге потенцијалне методе за доказивање вакцинације укључивале би QР кодове и скенирање софтвера за препознавање лица на аеродромима.
Како преноси "Дејли мејл", "ковид пасоши" би у Британији могли да буду у употреби већ од марта.
(Блиц)
Препоручујемо
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)