БРИТАНСКИ МИНИСТАР СУНАК: Ковид пасоши добар пут ка опоравку економије
28. 02. 2021. у 11:52
МИНИСТАР финансија Велике Британије Риши Сунак оценио је данас да би идеја о увођењу ковид пасоша могла бити добар начин да се олакша економски опоравак Велике Британије од пандемије.
Повезане вести
ЛИДЕРИ ЕУ САГЛАСНИ: Неопходно је увести сертификате о вакцинацији, познато и када ће бити доступни
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је данас да ће дигитални сертификати о вакцинацији, који ће омогућавати људима да путују Европом упркос пандемији корона вируса, вероватно бити доступни пре лета.
25. 02. 2021. у 20:28
КУРЦ ЗАХТЕВА ЕУ ПАСОШ О ВАКЦИНАЦИЈИ: И без договора Аустрија ће самостално осигурати путовања
АУСТРИЈСКИ канцелар Себастијан Курц захтева од ЕУ увођење европског пасоша о вакцинацији и прети да ће, ако то не буде усвојено, Аустрија наћи начин за успостављање слободе кретања и путовања.
25. 02. 2021. у 11:47
КОВИД ПАСОШИ ПРАВЕ ПОДЕЛУ У ЕУ: Заказан нови састанак лидера, захтева се брзо усвајање сертификата
ЕВРОПСКИ лидери ће сутра одржати састанак како би се договорили око сертификата за грађане Европске уније који су се вакцинисали против ковида, али се зна да чланице ЕУ нису јединствене по овом питању.
24. 02. 2021. у 19:50
ГДЕ ЋЕМО ОВЕ ГОДИНЕ МОЋИ НА ЛЕТОВАЊЕ? Министарка открива како ће изгледати сертификати за путовања и докле се стигло у преговорима са Грчком
И ДОК број заражених корона вирусом не јењава широм Европе, руку под руку са тим иде и вакцинација. Док се једни вакцинишу због здравља, другима је у фокусу питање: да ли ће ми вакцина дати прекопотребну дозволу да одем на летовање?
15. 02. 2021. у 19:41
ЈОШ ЈЕДНА ЕВРОПСКА ЗЕМЉА ПЛАНИРА "КОВИД ПАСОШЕ": Путници ће потврде о вакцинацији моћи да користе већ од марта?
МИНИСТРИ владе Велике Британије подржали су употребу потврда о вакцинацији за Британце који желе да путују у иностранство ове године. И даље није познато да ли ће се такве потврде тражити од путника који желе да уђу у Британију.
13. 02. 2021. у 17:48
КОВИД-ПАСОШИ НА МАЛА ВРАТА: И поред недоумица, неке земље ЕУ се одлучују за увођење сертификата за имунизацију од короне
КОВИД-пасоши би могли да постану реалност у ЕУ, и поред тога што о томе тренутно нема консензуса у Бриселу, а свему се противе и у СЗО. Прве земље већ су почеле експерименталну примену овог правила. На европском тлу, то је премијерно урадио Исланд. Иако ова земља није чланица ЕУ, јесте шенгенског простора, а за њима су већ са сличним идејама кренула Шведска и Данска.
08. 02. 2021. у 22:35
ПРИДРУЖУЈЕ СЕ ДАНСКОЈ: И Шведска најавила ковид пасоше до лета
ШВЕДСКА планира да до лета уведе дигитални „ковид пасош", под претпоставком да до тада постоји међународни стандард за тај документ.
04. 02. 2021. у 17:17
СЗО СТРУЧЊАК О КОВИД ПАСОШИМА: Ево како ћемо путовати ове године и кад ћемо скинути маске
ИВАНУША је истакао да вакцина нема довољно у свету, да их треба користити приоритетно за најизложеније групе људи, а не за туристе.
29. 01. 2021. у 18:41
Најновије из рубрике
МЕЛОНИ "ВАДИЛА КЕСТЕЊЕ ИЗ ВАТРЕ": Италијански министар се ругао европским војницима на Гренланду
ИТАЛИЈА је одбила да се придружи европској мисији на Гренланду, а министар одбране земље Гвидо Кросето отворено исмева ову иницијативу, док тензије између Европе и Сједињених Држава расту због планова америчког председника Доналда Трампа да окупира арктичко острво.
18. 01. 2026. у 12:01
МАКРОНОВА ПОПУЛАРНОСТ НАЈНИЖА ДО САДА: 79 одсто Француза га не одобрава, показују анкете
ПРЕМА најновијем месечном истраживању агенције Ипсос БВА-ЦЕСИ, поступке француског председника Емануела Макрона негативно је оценило 79 одсто испитаних Француза, а његова популарност је тренутно на најнижем нивоу.
18. 01. 2026. у 11:43
ГРЕНЛАНД, ТИМОШЕНКО, ТРАМПОВЕ ЦАРИНЕ, ФРАНЦУСКИ ИЗЛАЗАК ИЗ НАТО, МОЛДАВИЈА Медведев: Све моје спољнополитичке прогнозе се остварују
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев изјавио је данас да се његове спољнополитичке прогнозе о Гренланду, поступцима молдавских власти и лидерки странке Баткившчина у Украјини Јулији Тимошенко, сада остварују.
18. 01. 2026. у 11:24
СМРТ У СНЕГУ: Број погинулих у лавинама у Аустрији расте
БРОЈ погинулих у лавинама у Аустрији порастао је на осам, након више одвојених несрећа у Салцбургу и Штајерској, док спасиоци упозоравају на озбиљну опасност у планинама упркос званичним упозорењима.
18. 01. 2026. у 11:23
МИЛИЈАРДА ЕВРА ЗА СТОЛИЦУ У БОРДУ! Рама се хвали позивом - Не обелодањује како ће да плати столицу у Трамповом Одбору за мир
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп планира да оснује одбор за мир и жели да земље плате милијарду долара да би остале у том одбору, објавио је Блумберг!
18. 01. 2026. у 10:45
Коментари (0)