НИШТА ОД ИЗРУЧЕЊА: Опет шамар Белорусији - Тихановска остаје у Литванији

ЛИТВАНИЈА уопште не намерава да разматра молбу Белорусије да јој се изручи лидерка опозиције Светлана Тихановска - саопштио је литвански министар спољних послова Габриелус Ландсбергис.

НИШТА ОД ИЗРУЧЕЊА: Опет шамар Белорусији - Тихановска остаје у Литванији

Фото: Архива

Он је казао да сви који су побегли у Литванију зато што се боре за демократију, слободу говора, или слободу вероисповести неће бити предавани земљама које их траже.

Државно тужилаштво Белорусије је упутило 5. марта службени захтев за екстрадикцију Светлане Тихановске, јер је организовала екстремистичке групе са циљем свргавања власти. Иначе, Светлана Тихановска је већ на белоруској потерници.

Власти Литваније други пут одбијају захтев Белорусије да се изручи Титановска.

У Минску су сигурно свесни да власти у Вилнусу неће испоручити Тихановску али ипак траже њену екстрадикцију јер желе да имају аргумент да Литванија подржава оне који су против легално изабраног председника Белорусије.

Светлана Тихановска је била супарник Александру Лукашенку на прошлим председничким изборима. Сада са групом опозиционара из иностранства руководи протестима у Белорусији који су ове зиме утихнули. Лидери опозиције верују да могу да у пролеће или почетком лета поново “пробуде незадовољне грађане” да изађу на улице и тргове и протестују против Лукашенка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (1)

ЗВЕЗДА НАСТАВЉА ДА МЕЉЕ! Следећа жртва чете Саше Обрадовића је Дубаи