ЖЕСТОКЕ БОРБЕ УКРАЈИНСКЕ ВОЈСКЕ И НАРОДНЕ МИЛИЦИЈЕ: Најжешће у селу Михајловка, објављен снимак пуцњаве (ВИДЕО)
У СЕЛУ Михајловка почеле су борбе између војника Оружаних снага Украјине и припадника Народне милиције самопроглашене Луганске Народне Републике, саопштио је на свом каналу на Телеграм бивши портпарол милиције Андреј Марочко.

Фото: Принтсцреен
Марочко је објавио видео на којем се чује интензивна пуцњава из различитог оружја. Према његовим речима, Оружане снаге Украјине користе лако оружје и бацаче граната, а у зони гранатирања налази се школа.
- Локално становништво пише да много метака рикошетира о зидове кућа - додао је.
Сукоб у Донбасу траје већ седам година, у борбама је страдало 13 хиљада људи. О решавању ситуације разговара се на састанцима контакт групе у Минску. Стране су усвојиле неколико докумената усмерених на решавање сукоба, али се размена ватре наставља.
Од фебруара ове године ситуација је почела да се погоршава: извршен је покушај убиства команданта батаљона Народне милиције Доњецке Народне Републике, украјинске снаге гранатирале су насеље Горловку и предграђе Доњецка, а борбе су се појачале.
Самопроглашене републике сматрају да се Кијев припрема за велику офанзиву, довлачећи нове снаге на контакт линију. Украјинска престоница делимично потврђује ове информације: врховни командант Оружаних снага Украјине Руслан Хомчак изјавио је 22. фебруара да војска вежба сценарио јуриша у градским срединама.
Последњих дана на друштвеним мрежама објављују се видео-снимци из различитих украјинских региона који приказују возове са војном техником.
(Спутњик)

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (1)