РУСИЈА ИМ СМЕТА САМО ЗБОГ ТОГА ШТО ПОСТОЈИ: Путин разоткрио подле акције западних сила
НЕКЕ земље покушавају да ограниче Русију „само због тога што она постоји“, рекао је руски председник Владимир Путин.

Фото: ЕПА
- Последњи догађаји или догађаји последњих година, повезани са одређеним политички мотивисаним ограничењима у економској делатности на светским тржиштима и против наше земље подстичу нас на то што доноси позитивне резултате, односно да делујемо у правцу који води до позитивних резултата, као што је, на пример, замена увозних за домаће производе. Најважнија ствар у нашој реакцији на политички мотивисана ограничења у привреди која се, узгред речено, уводе само због тога што постојимо и што показујемо способност да штитимо своје националне интересе, јер се ту у ствари не ради ни о чему другом, није супституција увоза. Иако је то изузетно важно - рекао је Путин.
Он сматра да је много важнији резултат санкција стварање конкурентних услова за пословање у земљи, стварање услова за привлачење инвестиција.
Такође је рекао да је Русија заинтересована за стабилне односе са Сједињеним Америчким Државама, због чега би желела да се у тој земљи окончају унутрашње несугласице. Он је подсетио на упад у Конгрес, рекавши да је 150 људи ухапшено и да им прети казна затвора од 15 до 25 година.
- Да ли ће се све унутрашње несугласице тамо завршити на томе или не? Не знамо, али желимо да се заврше, јер смо заинтересовани за стабилне односе са свим нашим главним партнерима - истакао је руски лидер.
(Спутњик)

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)