ПРОТЕРИВАЊЕ МАЛОЛЕТНИКА ИЗ АУСТРИЈЕ: Ове мере погодиле и децу пореклом из Србије

18. 03. 2021. у 09:56

У ПРОТЕКЛОЈ години је из Аустрије протерано 67 малолетника, међу којима је било и деце пореклом из Србије.

ПРОТЕРИВАЊЕ МАЛОЛЕТНИКА ИЗ АУСТРИЈЕ: Ове мере погодиле и децу пореклом из Србије

Фото: Пиксабеј

Из одговора Министарства унутрашњих послова Аустрије, на посланички упит из странке Неос, произилази да су од те мере били највише погођени млади пореклом из Грузије.

Случај девојке из Беча, која је у Аустрији одрасла, а протерана је у Грузију, недавно је узбуркао аустријску јавност.

Тако је прошле године када је реч о деци и малолетницима који имају пратњу наложено 24 држављанина Грузије да напусте земљу.

На другом месту листе је осам малолетника из Украјине и седам из Србије. На добровољни повратак одлучило се 287 малолетника са породицом, а у тој категорини листу земаља порекла предводи Украјина, испред Србије и Грузије. Прошле године је укупно 5.730 малолетника добило статус азила, од којих је 5.544 дошло у пратњи родитеља, а већина је и рођена у Аустрији - 3.220.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу

ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу

ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да ће свим земљама, укључујући и Србију, уведене царине бити суспендоване, осим за Кину, којој је тарифе увећао на 125 одсто.

09. 04. 2025. у 20:44

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.

08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

Коментари (0)

СКАНДАЛ: Светски првак оптужен за педофилију! Злостављао десетогодишњу децу оба пола!