ОШТРИЈЕ МЕРЕ КОШТАЋЕ 1,2 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА: После најаве новог закључавања у Фрнацуској
НЕКОЛИКО француских покрајина тешко погођених епидемијом ковида 19, укључујући регион Ил де Франс у којем се налази престоница Париз, од сутра започиње ново четворонедељно закључавање, најавио је данас француски премијер Жан Кастекс.

Фото: АП
Ипак, школе ће остати отворене и затварање ће бити мање строго него што је то био случај са претходним националним закључавањем, рекао је Кастекс, преноси Ројтерс.
Премијер је такође најавио да ће полицијски час за целу државу бити померен за сат времена уназад и почињаће у 19 часова.
Продавнице основне робе, укључујући књижаре, остаће отворене и активности на отвореном ће бити допуштене у радијусу од 10 км, али међурегионална путовања неће бити дозвољена, рекао је Кастекс.
Нове мере које је против корона вируса Француска саопштила у четвртак увече, коштаће државу 1,2 милијарде евра месечно.
Заједно са до сада предузетим мерама помоћи фирмама и грађанима, то износи 7,2 милијарде евра свакога месеца.
Од викенда, париски регион и делови земље ка Белгији поново ће бити у општем карантину, најмање месец дана.
Препоручујемо

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)