УКРАЈИНА НАЈАВИЛА ПРОТЕРИВАЊЕ РУСА: Моћни одговори стижу из Москве
РЕЧИ заменика премијера Украјине Алексеја Резникова о „протеривању“ држављана Русије са Крима немају никакве везе са стварношћу, а њега самог требало би ставити на потерницу у Русији, сматрају руски политичари и представници кримских власти.
Фото: Инстаграм/Министарство одбране Украјине
Нема везе са стварношћу
Представник Крима под председником Русије Александар Молохов је, коментаришући изјаву Резникова, приметио је да се званични Кијев бави променом дискурса, преферирајући да не разговара о стварним животним проблемима.
- Покушавају да нам наметну теме које су већ дозлогрдиле и немају никакве везе са стварношћу - нагласио је Молохов.
Према његовим речима, расправа о „предстојећем исељавању Руса са Крима“, о чему толико сањају кијевске власти, исто је што и „разматрање инвазије гмизаваца“ на главну улицу Кијева.
Ставити на потерницу
Посланик Државне думе Михаил Шеремет позвао је истражне власти да за Резниковим распишу потерницу.
- Изјаве таквих ликова против територије Русије су нечувене и не би требало да прођу некажњено. Таквим грађанима је потребно увести санкције. Такође позивам истражне органе да процене Резниковљеве речи у вези са претњом по живот грађана Руске Федерације. Против Резникова треба покренути кривични поступак и ставити га на потерницу - истакао је Шеремет.
Члан међународног одбора Савета Федерације Сергеј Цеков сматра да је Резниковљево обећање да ће иселити Русе са Крима бесмислица.
Према његовим речима, за последњих седам година на Крим се вратило или преселило око сто хиљада украјинских држављана, који су по поједностављеној процедури добили држављанство Русије.
Председавајући Одбора за питања ЗНД, евроазијску интеграцију и односе са сународницима Државне думе Леонид Калашњиков је, са своје стране, рекао да Резников треба да се брине за своју каријеру, а не за судбину Крима.
- Грађани Украјине ће се у једном тренутку ‘пробудити’ и схватити шта се дешава у њиховој земљи и протерати све такве министре - сматра посланик.
Раније је заменик премијера и министар за привремено окупиране територије Украјине Алексеј Резников изјавио да ће Кијев након „повратка“ Крима протерати одатле грађане Русије који су се на полуострво преселили са континенталног дела земље.
(Спутњик)
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)