ХАОС ИЗНАД СЕВЕРНОГ МОРА: Британски "Тајфуни" пресрели руске "Тупољеве", Немци и Белгијанци се прикључили потери
ДВА дежурна ловца „Тајфун“, Краљевског ратног ваздухопловства Велике Британије, полетела су како би пресрели, како се претпоставља, руске војне авионе изнад Северног мора.
Фото: ЕПА
Како јављају медији, британски авиони су полетели са авиобазе Лосимут која се налази у Шкотској. Заједно са њима полетео је и танкер „Војажер“.
Радио-аматери који су успели да пресретну разговор пилота са земље, сматрају да су ловци „Тајфун“ полетели како би испратили руске носаче ракета Ту-95МС или противбродске авионе Ту-142. Наводно, на снимку се чује звук пропелера ових борбених летелица.
Поред тога, са авиобазе у Немачкој полетео је авион-радар Е-3Ц, док су у Белгији полетела два ловца Ф-16, јављају медији.
За сада, нема коментара овим поводом ни Министарства одбране Русије нити њихових британских колега.
(Спутњик)
Препоручујемо
ИНЦИДЕНТ НА ПОМОЛУ? Руски хакери упали у мејлове шефа унутрашње безбедности САД
29. 03. 2021. у 16:37
ОВО ЋЕ БИТИ ПРИОРИТЕТ РУСКЕ ВОЈСКЕ: Откривени планови за 2021. годину (ВИДЕО)
29. 03. 2021. у 15:50
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)