ПУТИН УСТАО ПРОТИВ ДИВЉЕГ КАПИТАЛИЗМА: Могућа национализација предузећа - "ово води ка уништењу друштва, државе и самог бизниса"
ДИВЉИ капитализам је недопустив јер води ка уништењу друштва, државе и бизниса, изјавио је руски председник Владимир Путин.
Фото АП
- Нормални савремени предузетник схвата да је необуздано извлачење профита, тако огољени, дивљи капитализам, без бриге о људима, радницима апсолутно недопустив, јер на крају води ка уништењу друштва, државе и самог бизниса - рекао је Путин на церемонији потписивања споразума између руских синдиката и послодаваца и владе за период 2021-2023. година.
Он је додао да они који не брину о радницима „пуцају себи у ногу или у главу“.
Национализација предузећа
Том приликом, руски лидер није искључио могућност национализације предузећа у случају да они не испуњавају државне наруџбине у војној сфери.
- Ако власници не могу да се носе са текућим пословима и не могу да искористе помоћ државе која им се даје за то, такав инструмент је могућ - нагласио је председник.
- Судећи по информацијама које добијам, уочи припрема за састанак (са војним структурама) у Сочију, неке колеге очигледно треба да повећају личну пажњу на реализацију наруџбина државе, тим пре, што се оне ритмично исплаћују - рекао је Путин.
Председник је нагласио да се добијени новац од државе не може пребацивати у друга предузећа и друге послове.
(Спутњик)
Препоручујемо
МЕРКЕЛОВА И МАКРОН ИГНОРИШУ ЕМА: Обратили се Путину, траже увоз руске вакцине у ЕУ
30. 03. 2021. у 22:59
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)