ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД У АМЕРИЧКОЈ БАЗИ? Маринац отворио ватру на саборце, убијен током пуцњаве

АМЕРИЧКИ маринац који је отворио ватру у близини војне базе Форт Детрик у Мериленду и ранио две особе је убијен, саопштили су данас војска и локална полиција.

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД У АМЕРИЧКОЈ БАЗИ? Маринац отворио ватру на саборце, убијен током пуцњаве

Фото: ЕПА

У саопштењу морнарица наводи да је нападач убијен током пуцњаве у околини базе Форт Детрик у америчкој савезној држави Мериленд, преноси Ројтерс. Форт Детрик је удаљен око 84 километра од Вашингтона.

Како је навео портпарол полиције, преноси Њујорк тајмс, још увек су непозната имена и године повређених и нападача. Према речима портпарола Алена Ецлера, непознато је ко је усмртио нападача. Како наводи АБЦ Њуз повређена су два одрасла мушкарца, а особа која је усмрћена је идентификована као морнарички медицински техничар (38).

Како наводи Ецлер, повређени имају "повреде опасне по живот".

Пуцњава се десила јутрос око 8.30 по локалном времену.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив