АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ О СУКОБУ У ЦРНОМ МОРУ: Чија морнарица је јача

АМЕРИЧКИ часопис „Нешнал интерест“ анализирао је састав, опрему и обуку ратних морнарица Сједињених Америчких Држава и Русије и навео предности сваке земље.

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ О СУКОБУ У ЦРНОМ МОРУ: Чија морнарица је јача

Фото: Депоситпхотос

Према мишљењу аутора текста, новинара и бившег сарадника Пентагона Криса Озборна, јача страна руске морнарице је развијена подморничка флота.

-Напредне руске подморнице ће, наравно, веома отежати слободну и неконтролисану пловидбу бродова америчке морнарице у Црном мору- навео је он.

Аутор је претпоставио да би у случају отвореног сукоба Русији могло бити и тешко због мањег броја бродова са чијих палуба могу полетати хеликоптери или јуришни дронови.

Исход конфликта ће у великој мери зависити од домета и прецизности бродских система наоружања, морских дронова, сензора и бродских радара, закључио је Озборн.

Раније је адмирал морнарице САД у пензији и бивши главнокомандујући Северноатлантске алијансе Џејмс Ставридис сугерисао да ће се у случају заоштравања односа између Русије и Украјине највероватније десити оружани сукоб у Црном мору. Ставридис је навео да ће Москва безусловно победити, док војска НАТО-а неће на време стићи до региона.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (1)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова