ТРЕБА ВАМ ЈЕДАН САСТОЈАК И ПЕТ МИНУТА ВРЕМЕНА: Намаз од умућеног меда тотални је хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
КАЖУ да је бољи од било којег слатког намаза који ћете пронаћи на рафовима супермаркета.

Фото Shutterstock
Последњих недеља на нашим друштвеним мрежама стално се појављују видео-рецепти за намаз од умућеног меда. Заправо је реч о намазу од једног састојка - меда.
Треба га само умутити да постане прозрачан и лаган, па се онда лакше намаже, на пример, на топли тост или палачинке. Осим што мед добија светлију боју и, како многи тврде, изгледа привлачније, добро је и ако се мед у вашој тегли кристализовао и желите да га учините кремастијим.
Умућени мед код нас заправо није новина, јер га многи домаћи произвођачи продају под именом крем мед. Описују га као производ од меда који се добија посебним машинама или методама мешања, а понекад додају, на пример, какао, ситно сецкане лешнике и друге орашасте плодове, цимет или друге додатке.
КАКО НАПРАВИТИ КРЕМ МЕД?
Мед ставите у чинију, укључите миксер и мутите док не постане кремаст и поприми светлију боју. Требаће вам 5 до 10 минута. Ако код куће правите умућен или кремаст мед, увек можете додати једноставне додатке попут: мешавине зачина од цимета или медењака, али и на пример какао праха, ваниле, млевених орашастих плодова, а можете га помешати и са умућеним путером и направити потпуно нов, пенаст, сладак намаз.
(jutarnji.hr)
Препоручујемо

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)