МЕКАНИ МАФИНИ СА КРЕМ СИРОМ КОЈЕ СВИ ОБОЖАВАЈУ: Спремите божанствен доручак за само 15 минута

МАФИНИ су омиљени готово свима нама, било да их правите у сланој или слаткој варијанти.

МЕКАНИ МАФИНИ СА КРЕМ СИРОМ КОЈЕ СВИ ОБОЖАВАЈУ: Спремите божанствен доручак за само 15 минута

Foto: pixabay

Лако се праве, а омиљене састојке које ћете додати у њих можете сами да бирате, зато пустите машти на вољу, комбинације су разне. Ми вам доносимо наш омиљено рецепт за оне са крем сиром, који могу да буду савршена вечера или доручак. А можете додати и печеницу, шунку, сланиницу, маслине, шта год вам падне на памет.

Укус ће бити сјајан, проверено!

Састојци:

1 и по шољица млека
6 кашика растопљеног маслаца (може и 3 кашике масти)
2 јаја
1 и по шољица белог брашна
1 и по шољица паленте
2 кашике прашка за пециво
200 г сира по избору
сусам

Foto: pixabay

Припрема:

Загрејте рерну на 200 степени. У велику чинију измешајте млеко, јаја и растопљени маслац. Додајте брашно, паленту, прашак за пециво, со и шећер. Уколико желите можете да додате сир одмах, али исто можете у сваки калуп за мафину да накнадно ставите коцкице сира.

Када све добро измешате ставите смесу у калуп за мафине (не заборавите сир), поспите их сусамом, а затим пеците од 15 до 20 минута. Можете их послужити уз млеко, јогурт или кефир.

Пријатно!

(Стил)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ОВО ПИЋЕ СВИ ПИЈУ, А ОВО НИСУ ЗНАЛИ: Пола века природне снаге из Бујановца која је освојила регион