МАФИНИ СА ТИКВИЦАМА И ГРИЗОМ: Мекани, преукусни, спремају се лако и брзо, одлични као ужина, али и за доручак или вечеру (ВИДЕО)
ЛЕПО време нам иде наруку, у баштама, па самим тим и на тезгама, има још тиквица. Искористите их и направите себи укусан и сочан оброк, мафине од тиквица, које су идеалне да их понесете, а можете их јести и за доручак и вечеру.

Фото: Принтскрин Јутјуб/ Uradi Sama- Ideje za kreativce
Мекани су као душа, а спремају се јако лако и брзо. Ово је здравија и дијеталнија верзија проје јер већи проценат у тесту јесу тиквице, а сви знамо колико су оне здраве.
Тиквице су пуне влакана која се растварају у организму па подстичу варење, спречавају затвор и чисте црева од токсина. Одличан савезник у дијетама јер напуне желудац, а нису много калоричне. Тиквице садрже веома мало угљених хидрата, протеина и масти, као и калорија. Поседују мање количине мангана, магнезијума, фосфора, бакра, цинка, гвожђа и калијума. Богате су витамином Б.
Састојци
1 средња тиквица Фото: Принтскрин Јутјуб/ Uradi Sama- Ideje za kreativce
2 јајета
50 мл уља
50 мл млека
100 г кукурузног брашна
80 г пшеничног гриза
Пола кесице прашка за пециво
1-2 пуне кашике павлаке
Комад сира - по укусу
Соли по укусу
Припрема:
Тиквицу оперите и нарендајте. Додајте све остале састојке и промешајте. Науљите модлице за проје или сипајте у науљен плех па убаците у већ загрејану рерну и пеците на 200 степени док лепо не порумене.
Биће довољно да их печете око 25-30 минута. Најбоље је да их повремено проверавате с обзиром на то да нису све рерне исте. Пријатно!
(Стил)
Препоручујемо

БОСАНСКЕ ЂУЛБАСТИЈЕ: Укусан и издашан оброк који се спрема за 30 минута (ВИДЕО)
28. 10. 2023. у 12:00

"МЕЂУНАРОДНЕ ГРАНИЦЕ СЕ НЕ СМЕЈУ МЕЊАТИ СИЛОМ" Лицемерна изјава европских лидера - господо, а шта је са Србијом?!
ГРУПА европских лидера поручила је данас, након самита председника САД и Русије Доналда Трампа и Владимира Путина на Аљасци, да ће наставити да подржава Украјину која, како истичу, мора да добије чврсте безбедносне гаранције и једина може да одлучује о својој територији.
16. 08. 2025. у 12:35

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)