ФАНТАСТИЧНО СЛАНО ПЕЦИВО СА ЗАЧИНИМА: Препоручујемо га за све прилике
То је традиционално јело које се може стално спремати.

Foto: Shutterstock
Састојци:
- 250 грама глатког брашна
- 150-175 мл топле воде
- 1/2 коцке квасца
- 1 чајна кашика белог лука у праху
- 2 кашике маслиновог уља
- 1 кашика соли
- 50 г путера
- 2 чена белог лука
- 1 кашика суве мирођије
Припрема:
Помешајте брашно, бели лук у праху и со. У то измрвите свеж квасац, додајте маслиново уље и топлу воду. Месите тесто док не престане да се лепи за руке. Покријте посуду крпом, а тесто оставите да се диже 90 минута. Премесите га и обликујте ваљак. Ножем исеците 15 једнаких јуфки и одложите на плех за печење обложен пек-папиром. Премажите с мало уља, размућеног јајета и оставите их још 30 минута да се дижу. Пеците на 200 степени 20-25 минута. Кад су готове, прекријте кухињском крпом. У мањем лонцу отопите путер и додајте му ситно сецкани бели лук. Кратко пржите, склоните и умешајте мирођију па премажите пециво.
(trpeza)
Препоручујемо

ПОГАЧИЦЕ СА ЧВАРЦИМА: Нећете моћи да им одолите, а праве се никад лакше
23. 12. 2024. у 07:00Новости онлине

ДОМАЋЕ КИФЛИЦЕ СА ВИРШЛАМА: Доручак готов за час, а кифлице никад меканије
22. 12. 2024. у 07:00Новости онлине

ПОЉСКЕ ПИРОШКЕ: Пуњене сиром и кромпиром, а кувају се
19. 12. 2024. у 13:00Новости онлине

РЕЦЕПТ ЗА ДОМАЋЕ ЛЕПИЊЕ СА СУСАМОМ: Направите их сами по овом рецепту
14. 12. 2024. у 07:00

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)