КИФЛИЦЕ ИЗ БАКИНЕ КУХИЊЕ: Мирис домаће традиције уз шољицу кафе
Ммирисне и пуњене омиљеним надевом – мармеладом, пекмезом или нутелом – идеално су послужење уз јутарњу кафу или поподневни чај.
ФОТО: Novosti
Састојци:
- 500 гр пшеничног брашна
- 25 гр свежег квасца
- 100 гр маслаца
- 1 кашика шећера
- 2 јаја
- 180 гр киселе павлаке (18% мм)
- 150 гр мармеладе, пекмеза или нутеле
- 1 беланце за премазивање
- шећер у праху за посипање
Припрема:
У већу посуду сипајте брашно, додајте измрвљени квасац и омекшали маслац, па кратко промешајте. Затим додајте шећер, јаја и киселу павлаку и умесите глатко и мекано тесто. Плех обложите папиром за печење.
Тесто пребаците на побрашњену радну површину и поделите на три једнака дела. Први део развуците у круг, а затим га исеците на осам троуглова. На шири део сваког троугла ставите по кашичицу мармеладе, пекмеза или нутеле.
Увијајте кифлице почевши од ширег дела ка врху троугла. Крајеве благо притисните како надев не би исцурио, а затим их савијте у облик полумесеца.
На исти начин обликујте и преостале кифлице. Поређајте их у плех, премажите беланцетом и пеците у претходно загрејаној рерни на 200 степени око 20 минута, односно док не добију лепу златножуту боју. Оставите да се прохладе, поспите шећером у праху и послужите.
Пријатно!
Препоручујемо
ПИЛЕТИНА СА БЕЛИМ ЛУКОМ И ПИРЕ КРОМПИРОМ: Једноставан и укусан оброк за сваки дан
10. 06. 2026. у 14:00
САРМИЦЕ ОД БЛИТВЕ СА ПИРЕ КРОМПИРОМ: Лаган и укусан домаћи оброк за целу породицу
10. 06. 2026. у 11:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)