ПРОТИВ ПРЕХЛАДЕ: Моћна пилећа супа, па још са лимуном
КАО ретко које јело пилећа супа је вековима универзални "лек" за прехладу.

Фото Shutterstock
Да се изборе са кијањем, кашљем и температуром, широм света се кувају веома сличне супице, а на истоку се у супу додаје и сок од лимуна.
Састојци:
* пиле, мање, 600 г
* црни лук, 1 већа главица
* кромпир, 1 велики
* пашканат, 3 корена
* шаргарепа, 3 корена
* целер, већи комад
* першун, 1/2 везице
* резанци, 1 шака
* со, по укусу
* бибер у зрну, 1 кашичица
* сок од лимуна, по жељи

Фото Shutterstock
Припрема:
* Месо оперите, ставите у већи лонац и налијте хладном водом. Ставите да се кува и кад вода прокључа, скините пену, смањите ватру и оставите да се крчка. Поврће очистите, исеците на комаде, па га убаците у лонац. Црни лук мало га препеците на плотни, па га убаците у лонац. Оставите да се све кува на тихој ватри сат и по. С времена на време скидајте масноћу која се скупља на површини. Кад је месо кувано процедите супу, месо очистите са костију и вратите у супу, па убаците и бибер у зрну. Шаргарепу исеците на колутове, вратите у супу и додајте резанце. Кувајте још 10 мунута, додајте исецкани першун, проверите укус и склоните са ватре. У време прехладе у топлу супу додајте сок од лимуна.
(Super recepti/Žena)

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)