ЧОРБА ОД ПОВРЋА СА ПИРИНЧЕМ: Топло јело на кашику коме мало ко може да одоли
Чорба од поврћа са пиринчем се веома једноставно и брзо спрема.

Foto: Shutterstock
Састојци:
- 2 коцке за супу размућене у води
- 1 шоља пиринча
- 1 шаргарепа
- 1 кромпир
- 1 црни лук
- 1/2 шоље грашка
- 1 кашика маслиновог уља
- Со, бибер, першун
Припрема:
У шерпи загрејте маслиново уље па пропржите црни лук. Додајте сецкану шаргарепу и кромпир па све продинстајте пар минута. Растворите коцке за супу у води и додајте у шерпу. Напуните шерпу водом и додајте пиринач. Кувајте 15-20 минута док пиринач не буде скуван и поврће омекша. Последњих 5 минута кувања додајте грашак, со, бибер и зачине по укусу.
(stvarukusa)
Препоручујемо

БЕЛА РАГУ ЧОРБА: Неодољиви састојци помешани у једно, савршен оброк за хладне дане (ВИДЕО)
11. 01. 2025. у 11:00Новости онлине

ОВАКО ШПАНЦИ ПРИПРЕМАЈУ РИБЉУ ЧОРБУ: Од две врсте рибе и морских плодова, а не постоји особа која ће јој одолети (ВИДЕО)
06. 01. 2025. у 07:00Новости онлине

ПРЕДЈЕЛО ЗА ДЕЦЕМБАРСКЕ ДАНЕ: Бегова чорба, свака кашика крепи тело и греје душу
22. 12. 2024. у 11:00Новости онлине

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ПОЧИВАЈ У МИРУ": Цукић неутешан - опростио се од истакнутог музичара
ДОМАЋА музичка сцена остала је без Предрага Бате Јаковљевића, истакнутог бубњара и члана неколико значајних домаћих бендова.
20. 09. 2025. у 20:02
Коментари (0)