КРЕМ ЧОРБА ОД ПЕЧУРАКА: Кремаста, мирисна и изузетно укусна
оОва чорба од печурака савршен је избор за хладније дане. Једноставна за припрему, а богата укусом, одлично се слаже са хрскавим крутонима и капљицама маслиновог уља.
ФОТО: Novosti
Састојци
- 3 кромпира
- 1 главица црног лука
- 300 гр печурака
- 100 мл павлаке
- око 50 гр пармезана
- (може се заменити топљеним или крем сиром, или додатном павлаком)
- 2 шоље воде (приближно 600 мл)
- 20 гр путера или 2–3 кашике уља
- со и бибер, по укусу
За сервирање:
- крутони
- свеже или сушено зачинско биље
- маслиново уље
Припрема
Кромпир ољуштити, исећи на мање коцке, прелити водом и кувати док потпуно не омекша.
За то време, на путеру или уљу пропржити ситно сецкан црни лук док не постане стакласт. Додати сецкане печурке и динстати неколико минута, док не омекшају и пусте сок.
Када је кромпир куван, у шерпу додати пропржене печурке и лук, затим павлаку, со, бибер и рендани сир. Пустити да кратко проври, па све заједно измиксати штапним блендером док се не добије глатка, кремаста чорба.
Уколико је чорба превише густа, додати мало вруће воде или чорбе до жељене густине.
Служити топло, уз крутоне, мало маслиновог уља и зачинско биље.
Савет за крутоне
Хлеб исећи на коцке, прелити уљем, посолити, побиберити и додати омиљене зачине. Пећи у рерни или пржити на тигању док не постану златни и хрскави.
Уживајте!
Препоручујемо
"НЕ МОЖЕМО ДА ДОЂЕМО СЕБИ ОД ШОКА" Ово су Драган и Марко који су се угушили у викендици крај Дрине, Бања Ковиљача завијена у црно (ФОТО)
ТЕЛА Драгана Павловића (32) и Марка Глишића (34) пронађена су данас у викендици крај Дрине, код Бање Ковиљаче.
11. 02. 2026. у 12:45
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)