СУПА СА МЛЕВЕНИМ МЕСОМ: Идеална је и као лагани ручак

Ова хранљива и укусна супа идеалан је избор за породични ручак или лагану вечеру. Комбинација млевеног меса, свежег поврћа и тестенине даје јој пун укус и пријатну текстуру.

СУПА СА МЛЕВЕНИМ МЕСОМ: Идеална је и као лагани ручак

ФОТО: Novosti

Састојци

  • 300 гр млевеног меса
  • 1 главица црног лука
  • 2 шаргарепе
  • 1 стабљика целера
  • 2 чена белог лука
  • 1 лист ловора
  • со и бибер по укусу
  • 3/4 шоље мале тестенине
  • свеж першун
  • маслиново уље + 1 кашика путера

Припрема

У дубљој шерпи загрејте маслиново уље и путер, па додајте млевено месо и добро га пропржите. Додајте ситно сецкан лук и бели лук, па затим шаргарепу и целер исечене на мале коцкице. Динстајте све заједно око 5 минута. Сипајте око 1,2 литра топле воде и додајте ловоров лист. Кувајте око 10 минута, затим додајте тестенину. Наставите кување онолико колико је потребно да тестенина омекша. На крају додајте сецкани першун, посолите и побиберите по укусу.

Сервирање:
Супу послужите топлу, уз парче свежег хлеба – идеалан и укусан оброк за сваки дан.

Уживајте!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЈУНСКИ ПРОГРАМ ТЕАТРА ХУМАНОСТИ У ЗНАКУ ПРОДУКЦИЈЕ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART: Нове представе, књижевно вече Матије Бећковића...