ЗДРАВИ КОЛАЧИ СА ПИСТАЋ КРЕМОМ: Здрава брза посластица
Природно слатка подлога од сувих шљива и овса у комбинацији са кремастим слојем од пистаћа даје савршен баланс укуса. Идеални су као ужина, лагани десерт или енергетска плочица без гриже савести.
ФОТО: Novosti
Састојци
Подлога:
- 250 гр сувих шљива
- 80 гр млевених бадема
- 2 кашике чиа семенки
- 1 банана
- 100 гр овсених пахуљица
- 2 кашике млевеног лана
Крема:
- 500 гр крем сира
- 180 гр намаза од пистаћа
- 1 кесица желатина
Припрема
Подлога
Суве шљиве потопите у воду и оставите око 10 минута да омекшају. У блендеру самељите банану и оцеђене шљиве док не добијете лепљиву смесу. Додајте чиа семенке, млевени лан и овсене пахуљице. Ако је смеса превише сува, додајте мало воде у којој су се шљиве намакале. Све добро измешајте. Смесу утисните у уски, дугуљасти калуп обложен папиром за печење. Поравнајте и ставите у фрижидер док припремате крему.
Крема
Миксером израдите крем сир и крем од пистаћа. Желатин припремите према упутству са кесице, па га додајте у крему и добро измешајте. Крему равномерно распоредите преко подлоге и вратите у фрижидер да се стегне неколико сати.
Уживајте!
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПИСТАЋ ЧИЗ СА ШУМСКИМ ВОЋЕМ: Савршен баланс кремастог, воћног и хрскавог
01. 03. 2026. у 12:22 >> 12:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ЖЕЛИМ ОСВЕТУ": Путин издао наредбу - нека почне одмазда
Велики број мртвих у нападу који једна страна назива "терористичким актом", а друга "легитимним циљем".
23. 05. 2026. у 19:33
Коментари (0)