БАНАНА КОЛАЧ: Лаган, сочан и неодољиво кремаст
Осваја меканим чоколадним бисквитом, богатим кремом и свежином банана. Лаган је, сочан и идеалан за сваку прилику — од породичног ручка до кафе са пријатељима.
ФОТО: Novosti
За бисквит:
- 2 јаја
- 5 кашика шећера
- 1 ванилин шећер
- 100 мл млека
- 50 мл уља
- 5 кашика брашна
- пола кесице прашка за пециво
- 2 кашике какаоа
За преливање бисквита:
- 100 мл млека
- 1 кашика шећера у праху
За фил:
- 700 мл млека
- 3 пудинга од чоколаде
- 6 кашика шећера
- 100 гр чоколаде за кување
- 4 банане
Још:
- 250 мл слатке павлаке за шлаг
Припрема
Умутите јаја са шећером и ванилин шећером док не постану пенаста. Додајте млеко и уље. Посебно помешајте брашно, какао и прашак за пециво, па све сједините кратким мућењем.
Смесу сипајте у плех и пеците на 200 степени око 20 минута. Када се охлади, прелијте га хладним млеком.
Одвојите 200 мл млека и у њему размутите пудинг и шећер. Остатак млека ставите да проври, па додајте размућени пудинг и кувајте док се не згусне. У топлу крему додајте изломљену чоколаду и мешајте док се не отопи.
Када се фил прохлади, премажите га преко бисквита. Поређајте банане исечене по дужини или на колутове, а затим преко нанесите умућен шлаг.
Колач добро охладите пре сечења и послуживања.
Уживајте!
Препоручујемо
ДОМАЋЕ ЛЕПИЊЕ ПУЊЕНЕ СИРОМ: Мирисно пециво које нестаје за минут
07. 05. 2026. у 15:00
ТУФАХИЈА КОЛАЧ: Сочан десерт од јабука који осваја на први залогај
07. 05. 2026. у 10:00
БРУСКЕТЕ ПИЦА ЗА ПЕТ МИНУТА: Брз и неодољив укус као из пицерије
06. 05. 2026. у 11:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)