У СРБИЈИ ИМ СВЕ ЈЕФТИНИЈЕ: Гастарбајтери из целе Европе овде праве нове зубе, иду на масаже, козметичке третмане
ДРАСТИЧНО ниже цене, али и, како кажу, бољи квалитет услуга – разлог су зашто многи гастарбајтери баш у Србији обављају стоматолошке услуге, фризерске и козметичке третмане, па и масаже…

Фото Shutterstock
За то углавном користе годишње одморе, а има и оних којима није тешко да наменски дођу само на дан-два, јер им чак и тако буде исплативије, него да те третмане обављају у земљи у којој живе.
Стоматолошке ординације у Вршцу, нарочито оне које се баве зубном протетиком, обавезна су дестинација наших сународника из Аустрије, Немачке, Швајцарске, Шведске… Најчешће праве нове зубе, по ценама које су код нас јефтиније и до пет пута, а квалитет услуге нимало не заостаје за развијеним европским земљама, јер наши протетичари користе исте компоненте.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ЧЕКА ТЕ 5 ДАНА БОНУСА - БЕЗ РИЗИКА!

Фото freepik.com
-Углавном нам долазе током летњег одмора, када имају више од 10 спојених дана, мада то баш и није довољно времена да се ураде нове керамичке крунице или импланти, па морамо да убрзамо процес, да бисмо све уклопили. Ипак, и у тако кратком року успевамо да задовољимо њихове потребе и захтеве – каже, за „Новости“, власница познате вршачке стоматолошке ординације, уз појашњење да керамичке крунице у Србији коштају око 100 евра, а у иностранству око 500, док за нове титанијумске имланте „преко“ треба да се издвоји и до 3.000 евра, а код нас тек око 600.
У западним земљама луксузом се сматрају и масаже, које, рецимо, у Аустрији коштају од 70 до 100 евра, док се у вршачким салонима цене крећу од 2.500 до 4.000 динара. У кућној варијанти масажа целог тела може се обавити и за 1.800 динара, што гастарбајтери максимално користе.
РЕГИСТРУЈ СЕ И ЧЕКА ТЕ 5 ДАНА БОНУСА - БЕЗ РИЗИКА!

Фото: Профимедиа/Илустрација
-Када имају неки здравствени проблем, тамошње социјално осигурање им покрива одлазак у бање и хидромасаже, али не и класичне масаже, па се, када дођу у Вршац, буквално масирају сваког дана док су ту – додаје једна вршачка масерка, наглашавајући да због такве ситуације многи масери из Србије повремено одлазе у Беч и друге градове, у којима по упола нижој цени од аустријске пружају услуге својим сународницима.
У последње време, гастарбајтерке све чешће долазе и на естетско улепшавање хијалуроном и другим модерним техникама. Рецимо, милилитар хијалурона код нас кошта 200 евра, а у европским земљама између 400 и 500 евра. У том проценту су јефтинији и третмани ботоксом.

Фото: Free Images Pixabay
ФРИЗЕРИ НА ЦЕНИ
У БЕЧУ, у ком живи преко 150.000 наших сународника, велика је потражња и за фризерима из Србије, али не због ниже цене третмана – јер су оне сличне као код нас – већ због квалитета рада.
-Увек када на пар дана одем у аустријску престоницу, сви термини су ми попуњени. С друге стране, девојкама, незадовољним услугама тамошњих фризера, није тешко ни да само на један дан дођу у Вршац, да поправим туђе грешке – додаје познати вршачки фризер, који каже да, рецимо, у Швајцарској популарне технике фарбања косе коштају преко 350 франака, а у Србији од 50 до 250 евра.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)