КОМАНДАНТ КОЈИ ЈЕ ИЗАБРАО НЕБО: „Новости“ са породицом Миленка Павловића, пилота који је 1999. Погинуо у окршају са НАТО агресорима
04. 05. 2025. у 19:52
ВРЕМЕ као да је стало 4. маја 1999. године у стану породице Павловић у Гандијевој улици у Београду.
Најновије из рубрике

РАТНИЦИ СТАРИНЕ НОВАКА ПАЛИ У ЗАБОРАВ: Банатска равница и карпатске гудуре су засејане њиховим костима и крвљу
БРОЈНИ трагови карпатских Срба прате пут од српско-румунске границе, крај остатака манастира Водице код Оршаве, задужбине хиландарца Никодима Освећеног, када се путовање настави кроз јужне обронке Карпата у Олтенији (Малој Влашкој) клисуром реке Черне. Из ње се излази код Баја де Араме у којој је некадашњи хиландарски метох, Манастир светих Архангела, којим почиње нови низ српских белега низ саобраћајницу ка средњовековном граду Трг на Живи, данашњи Таргу Жију, одакле води најкраћа веза између историјских кнежевина Влашке и Трансилваније (на мађарском - Ердеља) преко суровог масива Паранга до Ердељског Београда, данашње Алба Јулије.
05. 09. 2025. у 13:00

НА ПОНОС ОТАЏБИНИ И РОДУ: Школа која је недрила великане и данас у врху светске летвице у науци и иновацијама
БЛИСТА листа крагујевачких гимназијалаца! Сијају пехари и медаље. Готово да нема такмичења на коме нису померили границе. Светско такмичење. Балканијада. Европска олимпијада и регионално одмеравање снага гимназија и средњих школа, Шумадинци из прве српске престонице су увек у врху.
04. 09. 2025. у 17:38

САДА НЕ МОГУ ДА ЗАМИСЛИМ ЖИВОТ ВАН МОЈЕ СРБИЈЕ: Није се покајао што је после 42 године дошао из Франкфурта на обронке Копаоника (ФОТО)
РАДИО сам разне послове. Учио сам више заната, завршио за столара, вариоца, трговца. Радио сам и као менаџер у једној немачкој фирми, али ми је у једном тренутку постало јасно да се све то ради за бољи ауто, бољу гардеробу, више новаца, и схватио сам да то није оно за чим тежим. За разлику од мојих родитеља који су у Немачку отишли из беде желећи да стекну капитал, ја више нисам могао себе да видим у томе. Поготову што су моји родитељи овде направили куће и што сам растао и долазио овде са осећајем да имам нешто и да не морам двоструко да стичем и правим више од тога. Сада не могу да замислим живот ван моје Србије.
04. 09. 2025. у 17:29

ВАТРА ИМ ПРОГУТАЛА ЦЕЛО ИМАЊЕ: Породици Грујић из Вршца неопходна помоћ око бриге о коњима
СВЕ што су три генерације вредне и скромне породице Грујић из Вршца стварале током претходних 40 година, нестало је у само једном трену.
04. 09. 2025. у 14:35

"НОВОСТИ" НА ЛИЦУ МЕСТА - У СЕНИ СЕ БРЧКАЛО 100.000 ПАРИЖАНА: После сто година, становници Града светлости пливали у својој реци
Нема ту много премишљања – хоп, и бућнеш се!
01. 09. 2025. у 17:43
Voja
04.05.2025. 20:55
Vecna ti slava.
Sto
04.05.2025. 21:47
Sto nije radio radar na avionu