ВРХОВНИ СУД: Недељку Дукићу потврђено четири године затвора за покушај убиства новинара Владимира Ковачевића
ВРХОВНИ суд Републике Српске потврдио је пресуду Недељку Дукићу на четири године затвора за покушај убиства новинара БН телевизије Владимира Ковачевића који се догодио у августу 2018. године.
Фото: Р.С.
Првостепену пресуду Дукићу је у новембру прошле године донео Окружни суд у Бањалуци.
- Одбија се, као неоснована, жалба окружног јавног тужиоца из Бањалуке и потврђује пресуда Окружног суда од 17. новембра 2020. године - потврђено је у Врховном суду РС.
Оптужница је Дукића теретила да је дело починио заједно са Бањалучанином Марком Чолићем (33), који је правоснажно осуђен на пет година затвора.
Према оптужници, 26. августа 2018. године покушали су да убију Ковачевића, који је претучен телескопским палицама и тешко повређен испред згарде у којој је живео у Бањалуци. Недуго након напада, за Дукићем је била расписана међународна потерницаа након скоро годину и по дана бекства, предао се истражним органима.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)