НЕДОСТАЈУ ВАТРОГАСЦИ И ЦИСТЕРНЕ: Упозорење Одсека цивилне заштите и ватрогасно-спасилачке јединице Бањалука

С. МИШЉЕНОВИЋ

23. 08. 2021. у 11:02

НАКОН последње олује у Бањалуци град је био чист и проходан за два сата. А, да би одговорили на такве изазове потребно нам је још 50 ватрогасаца и три цистерне за воду, каже, за "Новости", Драган Бабић, шеф Одсека за послове цивилне заштите и територијално ватрогасно-спасилачке јединице Бањалука.

НЕДОСТАЈУ ВАТРОГАСЦИ И ЦИСТЕРНЕ: Упозорење Одсека цивилне заштите и ватрогасно-спасилачке јединице Бањалука

Фото С. М.

- У септембру расписујемо конкурс за пријем 20 ватрогасаца. Сад имамо 80 људи, а по плану угрожености Бањалука треба да има 130 ватрогасаца! Када на то додате да су на аеродрому ангажована 22 ватрогасца онда је јасно каква је ситуација у граду - каже Бабић.

Он каже да имају врхунску опрему за ватрогасце, али то неће вредети ништа ако се не уради попуна бригаде.

- Годинама се одлазило из службе, а нико није долазио. Покушавамо у договору са градоначелником да решимо проблем. Сад кад је невреме дижемо људе од кућа да дођу на посао. То није дугорочно решење - каже Бабић.

Други проблем са којим се сусрећу на терену је достава воде домаћинствима која нису прикључена на водовод.

- Имамо око 450 домаћинстава за доставу воде целе године. Овај број се утростручи у летњим месецима. Имамо три цистерне за доставу и потребне су нам још бар три како бисмо све стигли на време - каже Бабић.

СТАВ Драган Бабић, Фото С. М.

Ипак, истиче и да постоје они који злупотребљавају доставу воде и због којих систем доставе трпи.

- Нажалост, доста грађана који могу да се пријаве на Водовод и имају воду то не раде, већ траже да им довозимо воду. Ми то не можемо одбити јер свима који уплате у месним заједницама 24 марке за цистерну од осам кубика ми довозимо воду. Немамо контролу списка, што није добро - каже Бабић.

Он истиче да је сада формирана комисија која ће на терену утврдити тачан број домаћинстава где је потребно довозити воду како се не би услуга злоупотребљавала.

- Листа домаћинстава ће бити упућена градоначелнику. Мењамо систем како бисмо заштитили оне којима је вода неопходна и да неко од тих људи не буде оштећен - истиче Бабић и додаје да годишње потроши око 11.000 дизела достављајући воду.

СИ`СТЕМ ЗА УЗБУЊИВАЊЕ

ПРЕМА речима Драгана Бабића, набављају се сирене и репетитор за јавно узбуњивање.

- Очекујемо да следеће године Бањалука добије комплетно модерни систем за узбуњивање који ће се активирати даљинским путем - закључује Бабић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у Рибникару нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у "Рибникару" нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ИЗ СНИМАКА се види да су теткица, којој још не знамо име, разредна Драгана Томић и домар Раде Симић, након што је Коста пуцао, а пре доласка наставника географије Зорана Нишевића и полиције, били на вратима учионице историје у којој је било "VII/2" и нико од њих није ушао унутра и пружио помоћ деци.

30. 09. 2024. у 14:56

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13

Коментари (0)

Да ли знате шта су приватни дани на послу и која компанија нуди овај бенефит?