БИЈЕЉИНА ПАМТИ НЕВИНУ ЖРТВУ: Свирепо убијени дечак Слободан Стојановић добија споменик на Централном градском тргу
ДЕЧАК Слободан Стојановић из Каменице код Зворника, којег је свирепо убила припадница тзв. Армије РБиХ Елфета Весели ускоро добија споменик у Бијељини.

Фото: Архива
Споменик је дар породице Драге Мирковића.
Скупштина Града Бијељина одлучила је да се ово спомен обележје постави на Централном градском тргу.
Слободан Стојановић је у мају ове године канонизован од стране Српске православне цркве што је убрзало реализацују иницијативе да се у Бијељини подигне споменик свирепо убијеном дечаку.
Споменик од гранита биће висок четири метра и 19 центиметара, а планирано је да на њему буду исписане мисли наших интелектуалаца, међу којима је и епитаф Матије Бећковића. Борачка организација донирала је рељеф са ликом дечака.
Идејно решење, израда споменика и сви пратећи радови, поклон су бијељинске породице Драге Мирковића. Израдио је бесплатно више од 600 споменика погинулим борцима за шта је добио и бројна признања локалне заједнице и Борачке организације.
Дванестогодишњег Слободана, у родном селу Каменица , након монструозног мучења убила је Елфета Весели, Судом БиХ осуђена је на 13 година затвора.
Тело дечака пронађено је месецима након убиства у масовној гробници на Жлијепцу и сахрањено у Дрињачи.
У Манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Београду израђена је икона са ликом новомученика Слободана - симбола невине дечије жртве.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

КО ЈЕ БИЛА ПРОКЛЕТА ЈЕРИНА? Верује се да је унесрећила Србију, а ово је права истина
ТЕК се пре пар година почело да се спекулише о позивној страни личности несрећне деспотице Јерине Бранковић.
28. 07. 2025. у 08:43
Коментари (2)