БОСАНСКО ГРАХОВО СКОРО ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ У РУШЕВИНАМА: Протерани Срби немају услове за повратак на вековна огњишта
БОСАНСКО Грахово које је некада врвело до живота, данас од заборава чува сама неколицина српских повратника који су се након ратних дешавања вратили на своја вековна огњишта. Насеља су данас опустела, а стамбени објекти нису обновљени иако су прошле скоро три деценије од завршетка рата, што додатно отежава повратак протераних Срба.

Фото: Printscreen
- Српски повратници у Босанском Грахову живе у изузетно лошим условима те неразвијене општине. Немају Дом здравља, банку, ветеринарску станицу, пољопривредну задругу, а немају ни обданишта - истиче за "Новости" председник Центра за развој и економику природних ресурса Драган Салић.
Регионални путеви Босанско Грахово - Тичево - Преодац су у лошем стању и нису асфалтирани, тако да изискују сталне поправке и санацију, а у зимским условима често су завејани и непроходни.
Средње школе нема на подручју општине, а све основне школе по месним заједницама су затворене са изузетком ОШ у Босанском Грахову.
- Здравствених установа на подручју Босанског Грахова нема, осим што повремено ради породична амбуланта и то као подручна јединица у саставу Дома здравља у Дрвару. Општинска зграда делимично је санирана, па је омогућено коришћење канцеларија у приземљу, док пословне просторије на спрату нису саниране - рекао је Салић.
Завичајни дом
КАО један од битних објеката у Босанском Грахову издваја Завичајни дом "Гаврила Принципа", који није обновљен већ 30 година, због чега је повратничка популација ускраћена за културне програме.
Такође, још увек нису саниране стамбено-пословне зграде у центру општине.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)