АМБАСАДОР БиХ ПРИ УН: Прилив страних џихадиста озбиљна терористичка претња
АМБАСАДОР БиХ при УН у Женеви Бојан Вујић обратио се на седници Савета за људска права УН и рекао да је прилив страних џихадиста озбиљна терористичка претња из БиХ.

Танјуг
Поручио је да је БиХ више од три деценије најопаснији извор тероризма у Европи.
- И док БиХ ради ка приступању ЕУ, западне владе истичу да је она и даље кључни извор терористичких претњи. Амерички Стејт департмент је лани навео да "терористичке групе настављају с планирањем могућих напада у БиХ". И италијанске обавештајне службе сугеришу да у БиХ делује до 20 исламистичких терористичких група - наводи Вујић.
Каже да је у БиХ било смртоносних џихадистичких напада, али главни утицај тероризма укорењеног у БиХ био је изван земље.
- Починиоци тих напада последњих деценија имали су везе са БиХ, укључујући нападе 11. септембра 2001. у САД, у Мадриду 2004. и у Паризу 2015. године - навео је Вујић.
Према подацима из Вашингтона, међу европским земљама, БиХ је имала највећи број грађана по глави становника који су отишли да воде џихад у Сирији и Ираку, навео је Вујић.
БОНУС ВИДЕО - ДР Новости: Када треба почети са анти-аге рутином

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ГЛУМИЦА И РАНИЈЕ ИМАЛА ПРОБЛЕМА СА ЗАКОНОМ? Бурне реакције Русије на хапшење Биковићеве бивше, захтева се СТРОГА казна
ЛЕПОТИЦА из Санкт Петербурга, која се прославила драмом "Лед", за око нам је запела захваљујући романси са партнером из поменутог филма, популарним српским глумцем који је и у Русији изградио завидну каријеру.
06. 09. 2025. у 11:32
Коментари (0)