СВЕЧАНО У РАВНОМ ПОЉУ КОД УГЉЕВИКА: Село заиграло и запевало

В.Митрић

15. 05. 2024. у 05:00

КУЛТУРНО-УМЕТНИЧКО друштво "Равно Поље", из истоименог села надомак Угљевика, прославило је крсну славу и јубилеј 15 лета постојања. Придружили су им се у песми и игри гости из КУД "Вук Караџић" из Лознице (Србија), СКУД "Семберија" из Бијељине, КУД-а "Трнова" и Етно-група "Босиљак" из Брчког.

СВЕЧАНО У РАВНОМ ПОЉУ КОД УГЉЕВИКА: Село заиграло и запевало

фото в митрић

Уметнички руководилац КУД "Равно Поље" Славиша Јовић каже да ово друштво броји два дечја ансабла, први ансамбл и ветеране што је више од 150 чланова.

У протеклој години, Јовић је издвојио наступ друштва на фестивалу у Северној Македонији, као и неколико наступа у Србији и Српској.

- Ове године су планиране две турнеје. За дечје ансамбле имамо договорене наступе у Србији и овде код нас, па ће и ова година бити успешна - најавио је Јовић.

Начелник Угљевика Василије Перић након ломљења славског колача честитао је крсну славу члановима овог КУД-а са жељом да увек проносе игром и песмом обичаје овог краја.

Резултати

КУД "Равно Поље", истакао је Василије Перић, доказ је да се у једној малој средини, захваљујући људима који су посвећени култури и традицији, могу постићи изузетни резултати на културном пољу.

- Подржавамо сва три културно-уметничка друштва у нашој општини која на најбољи могући начин чувају нашу традицију, културу и обичаје - нагласио је Перић.

Општина Угљевик ће за чланове КУД-а "Равно Поље" учествовати у набавци нове опреме као и у даљем опремању.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ШЕШЕЉ О НАЈБОЛНИЈЕМ СРПСКОМ ПИТАЊУ: Нема даљих разговора