ОДБОР НС РС ОДБАЦИО ПРИТУЖБЕ НА ИЗБОРНИ ЗАКОН И ЗАКОН О РЕФЕРЕНДУМУ РС: Бошњаци злоупотребљавају заштиту виталног интереса
ЗАКОНОМ о референдуму и грађанској иницијативи и Изборним законом Републике Српске није повређен витални национални интерес било којег народа, закључено је на седници Одбора за уставна питања Народне скупштине Српске којој је председавао председник парламента Ненад Стевандић.

Фото: Борислав Здрња
- У овим законима не постоји било какав облик дискриминације или било који облик угрожавања националних, социјалних и етничких права - рекао је Стевандић након седнице Одбора.
Он је навео да ће одговор Одбора за уставна питања Народне скупштине Српске сутра бити прослеђен Уставном суду Републике Српске на одлучивање.
Стевандић је рекао да је за четвртак, 20. јун, сазвао Колегијум Народне скупштине Српске на којем ће предложити да 2. јула буду одржане две седнице парламента.
Он је прецизирао да ће прво бити одржана свечана седница Народне скупштине на којој би требало да се обрати председник Скупштине Србије Ана Брнабић, а потом да буде одржана редовна седница на којој би требало да буде разматрана Декларација недавно усвојена на Свесрпском сабору у Београду.
Подсећања ради, Закон о референдуму и грађанској иницијативи и Изборни закон Српске усвојени су на 13. посебној седници НС 19. априла ове године. Већ тада је било јасно да ће Клуб Бошњака у Већу народа покренути питање заштите виталног националног интереса, што су на крају и урадили.

НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме
ПЕВАЧИЦА и списатељица Нивес Зељковић, познатија као Нивес Целзијус, по многима једна од најзгоднијих Хрватица, открила је недавно у једном интервјуу за домаће медије да је заправо Српкиња.
14. 07. 2025. у 12:21

"ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ!" Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок
РУСКИ председник Владимир Путин обавестио је америчког председника Доналда Трампа да Москва намерава да појача војне операције на истоку Украјине у року од наредних 60 дана, објавио је портал Аксиос 14. јула, позивајући се на неименоване изворе упознате са телефонским разговором двојице лидера почетком месеца.
14. 07. 2025. у 10:04

ПОТПУНИ ЗАОКРЕТ, ТРАМП СПРЕМА АГРЕСИВНИ ПЛАН: Откривено шта ће бити његова "важна објава о Русији"
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп ће данас објавити нови план за наоружавање Украјине који би требало да укључује офанзивно оружје, рекла су два извора упозната са плановима за "Аксиос".
14. 07. 2025. у 09:41
Коментари (0)