РАДОСТ ВЕРНИКА У ГОРЊЕМ ЗАБРЂУ КОД УГЉЕВИКА: Прославили крсну славу

ДРЕВНИ храм у Горњем Забрђу, код Угљевика, прославио је крсну славу Светог пророка Илију.

РАДОСТ ВЕРНИКА У  ГОРЊЕМ ЗАБРЂУ КОД УГЉЕВИКА: Прославили крсну славу

фото В Митрић

Протојереј Срђан Васиљевић, старешина храма, честитао је свим парохијанима крсну славу Светог пророка Илију, уз напомену да је ова светиња најстарија јавна грађевина угљевичког краја.

- Благослов Светог пророка Илије је на читавом овом крају. Пре 112 година је овај храм саграђен и није случајно посвећен овом великом свецу. Нека нас Господ Бог благослови његовим светим и много моћним молитвама да се наш род српски сложи, обожи и умножи-рекао је Васиљевић.

Прота Васиљевић ја након литургије позвао вернике да остану вјерни својим прецима, да чувају и земљу и природу.

- Мудри су били наши славни и дивни преци када су ову богомољу посветили Светом пророку Илију. Добро су знали зашто то чине и због чега то чине- рекла је Вања Зекић, заменик начелника Угљевика која је заједно са начелницом Општинског одељења за финансије Ружом Јовић присуствовала крсној слави древне цркве у Горњем Забрђу посвећену Светом пророку Илији.

-Зна се добро дело и значај овог нашег драгог светитеља који је био омиљен у душама наших старих али и свих потоњих генерација и до нас самих. Свети пророк Илија нас штити у сваком могућем погледу а ова наша богомоља је од самог почетка у истинском смислу црква Бога живога и "парче неба на земљи"-рекла је Зекићева.

Начелница Одељења за финансије општине Угљевик Ружа Јовић рекла је да се увијек радује овом великом српском празнику када се слави  Свети пророк Илија.

-Наш дивни светац кога данас славимо увијек нас заштити од најтежених изазова али нам некако свечано, лепо и кад нам је најтеже милује душу. Док стојим у нашем дивном храму, осећам духовну радост као да нам стиже директни благослов у наше душе од самог Светог Илије-рекла је Јовићева.

Она је рекла да је за потребе Црквено-духовне манифестације "Светоилински дани" у Горњем Забрђу из буџета општине Угљевик издвојено 3.500 КМ и најавила још снажнију подршку Српској православној цркви локалне самоуправе у наредном периоду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УПИСАО ЧАК ОСАМ ФАКУЛТЕТА: Шта од школе има Горан Богдан?