ХОЛАНДИЈА ОДБИЛА ДА УВЕДЕ САНКЦИЈЕ ДОДИКУ: Ово је образложење Владе парламенту
ВЛАДА Холандије одлучила је данас да не уведе санкције Милораду Додику, председнику Републике Српске, а објављено је комплетно образложење парламенту те земље у вези с овом одлуком.
Foto: Tanjug/AP
- Влада је, у складу с предлогом члана Пири и других, заиста заговарала ЕУ санкције и разматрање других опција у оквиру групе земаља Бенелукса на састанку Савета за спољне послове ЕУ 14. априла, као што је додатно обустављање финансирања ЕУ пројеката намењених Републици Српској. У одређеним случајевима, када постоји претња јавном реду, могуће је предузети и националне мере. У овом случају то се не може довољно добро оправдати. Зато разматрање опција кроз ЕУ и даље за Владу остаје најбоља опција, такође и због ефикасности провођења мера - наводи се у образложењу, пишу Независне.
Парламент је затражио да се Додику уведу санкције образлажући то његовим потезима око урушавања уставног уређења БиХ. Санкције на нивоу ЕУ нису уведене због противљења Мађарске.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)