ПОЗИТИВНО 11 МЕДИЦИНАРА ИЗ ЗВОРНИКА

У РЕПУБЛИЦИ Српској вирусом корона заражене су још 134 особе, што је нови негативни рекорд по броју заражених у једном дану.

ПОЗИТИВНО 11 МЕДИЦИНАРА  ИЗ ЗВОРНИКА

Фото Д. Поздеровић

Како је саопштио Институт за јавно здравство РС од последњег извештаја тестиране су 653 особе, а позитивно је 68 мушкараца и 66 жена.

- Од тога је 37 особа млађе, 82 средње и 15 старије животне доби. Највише новозаражених је из Бањалуке и то 20, следи Зворник са 17, Требиње 11, десет особа је из Фоче, по девет из Бијељине и Источне Илиџе, седам из Вишеграда... - наводи се у саопштењу.
Веома тешка ситуација је у Зворнику, где је вирус корона потврђен код 11 запослених. Заражен је директор Опште болнице Илија Поповић, два лекара, шест медицинских сестара и два немедицинска радника.

Фото Д. Поздеровић

- Сви заражени радници болнице долазили су у контакт са вирусом током пружања медицинских услуга, док је код директора болнице, највероватније, у питању породични контакт - саопштено је из болнице.

Илић се налази у кућној изолацији, а за то време руковођење болницом преузели су заменик директора Наташа Ивановић, као и помоћник директора Бранислав Перић. У болници наводе и да су сви ризични контакти, у сарадњи са Хигијенско-епидемиолошком службом Дома здравља Зворник, изоловани и стављени под појачан надзор.

ЗАРАЖЕН И ГЛАВНИ ТУЖИЛАЦ

ВИРУСОМ корона заражен је и Махмут Шврака (на слици), главни тужилац Републичког јавног тужилаштва РС и члан ВСТС БиХ. Због тога је одложена седница ВСТС, будући да је Шврака био у контакту са више чланова, који су послати у изолацију и сви ће бити тестирани. Шврака нема никакве симптоме, а ВСТС се враћа на режим рада из периода март-април.

Фото Ослобођење

- У болници није дошло до ширења вируса међу особљем, тако да су наведени случајеви углавном изоловани где је до заразе дошло само код једног радника одељења, односно службе услед контакта са зараженим пацијентима - наводе у зворничкој болници.
Иако су под великим притиском, изазваним већим приливом пацијената оболелих од ковида 19, у болници наводе да се успешно организује рад свих служби. Особље је организовано у тимове који се периодично мењају, како би се смањио контакт међу запосленима.
- Медицинског особља и заштитне опреме има довољно тако да рад болнице није угрожен - наводе у Општој болници у Зворнику, апелујући да становништво буде одговорно и да поштује прописане мере заштите.
Од почетка пандемије у Српској је заражено укупно 3.898 људи. Преминуло је 149 особа, а опоравило се њих 1.916. Тренутно је хоспитализовано 249 пацијената, од чега 59 у УКЦ РС и 190 у општим болницама. Под здравственим надзором је 4.050 особа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ВИШЕ ОД МЕДАЉЕ: Олимпијски дух који инспирише генерације