ПОСЛЕ 29 ГОДИНА, ИЗ ЗАДИМЉЕНИХ КАФИЋА НА „МЕРАЈУ“: Чајничани са сајта „Новости“ сазнали за отварање хотела „Оријент“
ЧАЈНИЧЕ је у локалном медијском мраку, па отуда и не чуди, што су из „Новости“ сазнали да је, после 29 година, прорадио хотел „Оријент“ који буквално виси над градом.
Фото: Р.М.
- Први гости су били Борис Пашалић министар шумарства и Славен Гојковић, генерални директор „Шума Републике Српске“.
- Са овог видиковца су Чајниче имали као на длану, а „Оријент“ је уз све то ушао у границе „Парка природе-Цицељ“ какав је статус добило подручје изнад граде пре две године. Куповину спаљеног, рушевног „Оријента“, које је пре минулог рата, баш као и данас, био хотелски „бум“ на Горњедринској регији, започео је бивши директор Неђо Машић, а нама 230 запослених у ШГ „Вучевица“, у част је пало „отварање“- каже за „Новости“ Марко Мићевић вршилац дужности директора „Вучевице“.
Фото: Р.М.
Чим су на сајту „Новости“ сазнали за почетак рада „Орјента“, на видиковац, од 5-6 минута хода из центра града до „Оријента", пред хотел је похрлило и младо и старо.
- Не да сам одушевљен, већ пресрећан што у овом амбијенту, здравом и угодном, могу да, окружен столетним оморама, пијем кафу. Ово је рај на земљи, а кад вам то кажем ја, верујте ми на реч јер сам дуго радио у Чехословачкој, касније у Словачкој, а обишао уздуж и попреко Кину, Тајланд, Малезију и бившу Југославију - каже за наш лист Василије Тупеша, родом из Чајнича.
Фото: Р.М.
Његову радост, што се, после 29 година може сести у башти хотела, нису скривали ни брачни пар Слађана и Миленко Павловић, Лазо Ковачевић и Бобан Шубара, Срђан Мићевић, Дуда Павичевић, Томо Рацковић…
- Са министром Пашалићем, мојим директором и делегацијом из Електропривреде из Требиња, договорили смо изградњу успињаче од Оријента ка брду Стражбеница, где се налази ски-стаза, коју ћемо проширити и осавременити, јер смо опрему добили са Јахорине. Сам "Оријент" са 40 соба и пословним простором у који ће се из садашње две зграде у Граду, преселити Дирекција ШГ „Вучевица“ располаже са 1.700 квадратних метара корисног простора - каже директор Мићевић.
Овај први августовски викенд, неочекивано је орасположио Чајничане, који су годинама, неки од рођења, у "Оријенту“ гледали само ругло града.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УЧЕЊЕ УЗ ИГРУ: Малишани из Републике Српске стигли у дечији камп на Гучеву (ФОТО)
02. 08. 2020. у 12:17
„ОРЈЕНТ“ ОД РУГЛА ДО СЈАЈА: После 29 година примио прве госте
01. 08. 2020. у 14:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (1)