ГРАДОНАЧЕЛНИК БИЈЕЉИНЕ СЕ ОПРОСТИО ОД ИРИНЕЈА: Патријарх нас је напустио у тешко време
С ТУГОМ смо сазнали да је његова светост атријарх Иринеј преминуо, после борбе са болешћу која данас угрожава цело човечанство.
Фото: Танјуг/Андрија Вукелић
Патријарх нас је напустио у тешко време, како због епидемије, тако и због ситуације у бројним нашим крајевима у којим се српски народ суочава са низом неизвесности, када је порука вере, љубави и наде коју Црква пружа од суштинске важности за утеху и снагу да се изборимо са свим изазовима, стоји у тексту саучешћа које је Синоду СПЦ и Епархији зворничко тузласнкој упутио Мићо Мићић, градоначелник Бијељине.
Патријарх Иринеј је био управо пример духовности, благости и одмерености каква нам треба у садашњости и будућности -истиче Мићић.
Са вром да ће његова реч и све што је значио Цркви и народу остати међу нама и после неговог одласка, изражавамо вам најдубље саучешће због смрти патријарха српског Иринеја.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)