РАД И СА ДЕЦОМ СА ПОСЕБНИМ ПОТРЕБАМА: Центар за културу у Угљевику има пуно планова за ову годину
НОВО културно лето Центра за културу „Филип Вишњић“ из Угљевика одвијаће се кроз позоришну, галеријску и издавачку делатност, књижевне вечери и концерте, колико епидемиолошке околности дозволе.
Фото: В. МИтрић
Како најављује директор Предраг Вујевић, већ у идућем месецу на програму је поново бесплатна радионица „Школа глуме“.
-У оквиру Ликовне колоније, организоваћемо бесплатну школу сликања која је постала традиција, за децу узраста од шест до 15 година, а ове године ћемо укључити и децу са посебним потребама којима ће бесплатне часова сликања држати академски сликари - рекао је Вујевић.
Као један од приоритетних најавио је рад на развоју културно-историјској туризма, што ће ова установа да ради уз подршку општине Угљевик.
- Угљевик има довољно културно-историјских споменика, то је важња грана рада, поред осталог, и зато што у овој делатности машина не може да замени човека -прича Вујевић. - Центар за културу из Угљевика има потписан мемораднум о сарадњи са Културним центром града Лознице.Наш заједнички циљ је да се историјској личности, најпознатијем српском епском песнику до прве половине деветнаестог века, Филипу Вишњићу, који је родом из Горње Трнове код Угљевика, да одговарајућ значај. Управо ћемо са Културним центром из Лозницем која носи име Вука Караџића, радити на том пројекту. Историја је спојила Филипа Вишњића са Вуком Караџићем и наше заједничко деловање је у том правцу.
Препоручујемо
ПОБЕДИО МИЛОРАД СИМИЋ: Прво Богојављенско пливање на Мајевици (ФОТО)
19. 01. 2021. у 15:23
КОЛА ПУНА ЛЕПОТЕ: КУД "Рудар" из Угљевика чува народно благо
16. 01. 2021. у 08:54
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)