У ДНЕВНОМ ЦЕНТРУ У БИЈЕЉИНИ: Деца са потешкоћама у развоју добила оазу мира (ФОТО)
У БИЈЕЉИНИ је почео да ради Дневни центар за децу са потешкоћама, у оквиру Центра за социјални рад.
Фото: В. Митрић
Градоначелник Љубиша Петровић посетио је центар и даровао кориснике слаткишима.
Петровић је истакао важност рехабилитације и једнакости у односу према деци са потешкоћама у развоју и њиховим породицама.
- Дневни центар ће служити за ресоцијализацију и секундарну рехабилитацију деце са сметњама у развоју. Циљ нам је да савесним радом, уз подршку здравствене заштите, овој деци и њиховим родитељима омогућимо лакшу свакодневницу и рехабилитацију - додао је градоначелник Петровић.
Директор Центра за социјални рад Милорад Софренић је рекао да је ова установа до краја прошле године завршила све техничке и кадровске послове неопходне за почетак рада дневног центра, док су у претходних месец дана одређени критеријуми за избор и број корисника.
- Запослили смо неопходан број стручних особа и деца сада могу да добију све одговарајуће услуге. Тренутно имамо осам корисника а ускоро планирамо да тај број повећамо за десетак. Нажалост пандемија нам отежава рад. Са децом радимо у две смене од по 3 часа, тако да им обезбеђујемо сву неопходну пажњу и бригу - истакао је Софренић.
Руководилац Одељења за децу и омладину у Центру за социјални рад Славица Коврлија сматра да је ово велики дан за Бијељину и почетак бољег односа према особама са сметњама у развоју. Додаје и да постоје планови да центар у будућности, осим дневног збрињавања, почне да пружа и специјалистичке услуге у овој области.
- Центар тренутно има капацитет за 30 корисника. Има дневну, сензорну и собу за физиотерапију. Планирамо да ускоро уредимо и двориште дневног центра - појаснила је Коврлија.
Препоручујемо
ДНЕВНИ ЦЕНТАР У БИЈЕЉИНИ: Врата отворена за децу са посебним потребама
10. 02. 2021. у 19:23
КАД КУЦА ЗА СВУ ДЕЦУ ИСТО: "Чарапанско срце" пример инклузије на добровољној бази
24. 01. 2021. у 07:20
ДАРОВИ ЗА МАЛИШАНЕ У ВЛАСОТИНЦУ: Деца са сметњама у развоју добила божићне поклоне
06. 01. 2021. у 12:05
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)