ПРЕМИНУО ЈОВАН ДИВЈАК: Одлазак бившег генерала тзв. Армиjе БиХ
БИВШИ генерал такозване Армије БиХ Јован Дивјак умро је данас у Сарајеву у 84. години, преносе федерални медији.

Фото: Новости
Дивјак је рођен у Београду. Завршио је Војну академију, курс за команданта батаљона, Командно-штабну академију и Ратну школу, као и Штабну школу француске војске.
Војни суд ЈНА га је осудио 1991. године на девет месеци затвора због издавања оружја такозваној Територијалној одбрани БиХ, након чега напушта ЈНА и придружује се такозваној Армији БиХ.
Ухапшен је на основу Интерполове потјернице и оптужнице о почињеним ратним злочинима, коју је расписала Србија, 3. марта 2011. године у 20.00 часова на бечком аеродрому на путовању из Сарајева за Италију.Аустријски суд је одбио захтјев Србије за изручење и ослобађа Јована Дивјака.
Хрватско државно тужилаштво подигло је у марту 2017. оптужницу против Дивјака и неколико других официра такозване Армије БиХ због ратних злочина почињених над Хрватима током рата у БиХ.

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (12)