СИНОФАРМ, АСТРАЗЕНЕКА, СПУТЊИК В: У Републици Српској у наредном периоду 150.000 доза вакцина против короне

Танјуг

02. 05. 2021. у 00:46

РЕПУБЛИКА Српска ће у наредном периоду располагати са скоро 150.000 доза вакцина против вируса корона, изјавио је директор Института за јавно здравство Бранислав Зељковић.

СИНОФАРМ, АСТРАЗЕНЕКА, СПУТЊИК В:  У Републици Српској у наредном периоду 150.000 доза вакцина против короне

Фото Новости

Појаснио је да су у тај број не рачуна 74.000 доза које су раније дошле и које су већ распоређене на терену и аплициране.

- Имамо и значајну донацију Србије од 10.000 вакцина АстраЗенеке која је већ дитрибуирана и очекујемо ускоро још 10.000 за ревакцинацију - изјавио је Зељковић за РТРС.

Вакцина Спутњик В која је 26. априла стигла у РС прошла је контролу и она ће од уторка бити дистрбуирана према домовима здравља.

- У питању је прва компоненета од 25.000 доза - додао је Зељковић.

Кинеске вакцине Синофарм које су стигле као донација иду сада на контролу.

- У питању је 18.000 доза за Српску. БиХ је укупно добила 50.000. Очекујемо да ће контрола бити завршена до четвртка и да ће након тока кренути дитрибуција према домовима здравља - навео је Зељковић.

Подсетио је да треба да стигну кинеске вакцине Синофарм које је Република Српска директно набавила.

РС је преговарала са кинеском Владом и уговорено је укупно 160.000 доза.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани