ЖОЦ УЖИВАО УЗ "ЦРНУ ДАМУ": Рок легенде "Смак" свирале у Крагујевцу за Дан града

В. Н.

09. 05. 2022. у 06:50

РОКЕРСКИ је било за Ђурђевдан у Крагујевцу, када је поводом Дана града легендарна група "Смак" одржала концерт пред неколико хиљада људи на градском тргу.

ЖОЦ УЖИВАО УЗ ЦРНУ ДАМУ: Рок легенде Смак свирале у Крагујевцу за Дан града

Фото Танјуг

"Смак" је последњи концерт имао 2015. на београдском Ушћу, а два месеца после тога преминуо је певач Борис Аранђеловић. Њега је, како је рекао вођа, гитариста и главни аутор Радомир Михаиловић Точак, те ноћи тумачио млади Јован Пантић, уз Дејана Најдановића.

Фото Фејсбук/Биљана Безбрадица

Публика је уживала у хитовима "Шумадијски блуз", "Сателит", "Црна дама" и "Професор", а спектакл нису пропустили ни многобројни музичари попут Драгог Јелића из "ЈУ групе" и Саше Локнера, али и најбољи европски кошаркашки тренер Жељко Обрадовић, који је био у друштву пријатеља Предрага Албића Биске, заслужног за формирање "Смака", тако што је свог даљег рођака Точка упознао са другом из војске, бубњаром Слободаном Стојановићем Кепом. Биски у част "Смак" је објавио пет хитова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (1)

АМЕРИКА ПРЕТИЛА, ДАНСКА ПРОДАЛА ОСТРВА ЗА 630 МИЛИОНА $: Копенхаген дао острва за 630 милиона