ДУХ НОВОГ САДА И САРАЈЕВА: „Фрајле“ Невена и Јелена Буча спојиле емоције и музику за песму познатог певача (ФОТО)
На одржаном фестивалу „Београдско пролеће“, престоничка публика уживала је у вечери испуњеној емоцијама, музиком и врхунским извођењима.
Фото: Приватна архива
Посебне овације изазвао је наступ познатог певача Нена Мурића из Сарајева, који је на фестивалској вечери представио песму „Једино моје“ за коју музику и текст потписују „Фрајле“ Јелена и Невена Буча и Владимир Узелац, а за анржман је био задужен Душан Алагић.
Фото: Приватна архива
Чланице групе „Фрајле“ Невена и Јелена већ годинама остављају снажан ауторски траг на домаћој музичкој сцени. Њихов препознатљив уметнички израз, који спаја емотивну дубину са префињеним мелодијама поново долази до изражаја, а овога пута и кроз песму „Једино моје“.
- Као аутор радила сам различите музичке жанрове и написала сам песме разним изводјачима попут Терезе Кесовије, Алка Вујице, Маринка Роквића, Милице Павловић, Тање Савић и другима. Сваки певач да посебан печат песми, тако је и Нено Мурић дао једну топлину и снагу - истакла нам је Јелена, док Невена говори да је у овој песми направљен спој Новог Сада и Сарајева.
- Нумеру „Једино моје“ радиле смо заједно са Владимиром Узелцем, аранзман је урадио Душан Алагић. Спојили смо дух Новог Сада и Сарајева и тај спој је феноменалан, а ускоро ће песма добити и своју визуелизацију, тј. спот.
Фото: Приватна архива
Снажна интерпретација Нена Мурића, у комбинацији са аутентичним рукописом искусних ауторки, освојила је срца публике и унела посебну топлину у овогодишњи фествиал, који већ деценијама слави песму, уметност и лепоту стваралаштва.
Препоручујемо
ОДЛУКА ДОНЕТА: Националну пензију ће добити ове јавне личности, ево ко је све на списку
11. 01. 2026. у 17:03
АКУСТИЧНИ ПОКЛОН: Катарина Живковић и "Famos" у интимнијем звуку (FOTO)
11. 01. 2026. у 16:50
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)