БАЛКАНСКА МУЗИКА У ДРУГАЧИЈЕМ РУХУ: Принц од Врање и Шејла Зонић емоцијама поново спајају регион (ФОТО)
БЕОГРАДСКА МТС дворана поново ће бити место где ће се сусрести емоција, традиција и савремена музика, јер ће 17. априла бити одржан други концерт под називом „Душа Балкана“, музички спектакл који потписују певачи Стефан Здравковић, познати као Принц од Врање и победница "Звезда Гранда" за 2024. годину, Шејла Зонић.
Фото: Новости
Након што је први концерт, одржан 16. децембра прошле године, наишао на изузетан одзив публике, било је јасно да ова музичка прича заслужује наставак. Управо због великог интересовања и бројних захтева публике, двоје певача одлучили су да поново стану на исту сцену и још једном оживе музичку традицију Балкана.
– Драго нам је што ћемо поново певати у МТС дворани. Први концерт је био нешто посебно, а публика нам је дала огромну енергију. Сада се радујемо новом сусрету и новом музичком путовању – поручио је Принц од Врање за наш лист.
Иако концерт носи исти назив, уметници најављују да ће овога пута програм бити осмишљен на нешто другачији начин.
– Остајемо верни идеји „Душе Балкана“, али ћемо сада обухватити и нека друга поднебља и музичке правце са ових простора. Биће нових аранжмана, нових прича и нових емоција, али суштина остаје иста – открива нам Шејла
Посебно изненађење за публику Шејла припрема, јер ће на концерту премијерно извести четврту песму са свог првог студијског албума „Универзум“. Подсетимо, на првом концерту у децембру представила је трећу нумеру "Не заборави" са тог албума, која је тада доживела изузетан пријем код публике.
– Јако се радујем што ћу поново певати у Београду и што ћу публици представити нову песму са мог првенца. За мене је то посебан тренутак, јер волим када публика први пут чује нешто ново уживо.
Фото: Новости
Ни Принц од Врање неће остати дужан публици када је реч о изненађењима. Он је открио да ће у оквиру концерта извести и једну несвакидашњу интерпретацију.
– Публика ће имати прилику да чује једну песму и на кинеском језику, што ће бити занимљив део програма – најавио је певач.
Ова необична музичка прича има и своју занимљиву позадину. Принц је песму „Мила са којом је представљао Србију на 69. Песми Евровизије прошле године у Базелу, изводио и на кинеском језику током снимања у Казахстану у септембру 2025. године, за потребе међународног шоу програма Воице Беyонд Хоризонт. Управо та интерпретација привукла је велику пажњу и донела нову димензију његовој музичкој изведби, па ће је сада премијерно представити и београдској публици.
Фото: Новости
Други концерт „Душа Балкана“ тако ће, како најављују уметници, бити више од обичног музичког наступа, биће то путовање кроз различите културе, традиције и емоције региона.
А судећи по интересовању које већ влада за овај догађај, извесно је да ће поново одјекнути песме које спајају цео Балкан у један глас.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)