ПРОЦЕЊЕНА НА 50. 000 ДОЛАРА, А ОНДА ДОШЛО ДО ОБРТА: Гитара Хендрикса вреди много више

Новости онлине

12. 08. 2020. у 11:55

ГИТАРА Џимија Хендрикса продата је на аукцији за 216.000 долара, четири пута више од почетне цене.

ПРОЦЕЊЕНА НА 50. 000 ДОЛАРА, А ОНДА ДОШЛО ДО ОБРТА: Гитара Хендрикса вреди много више

Foto: Printskrin

Хендрикс је почео да свира на овој јапанској гитари кад је отпуштен из војске САД 1962. године.

"Након што је напустио Форт Кембел, Џими се накратко преселио у Кларксвил у Тенесију, где је свирао са Вилсоном Пикетом, Слимом Харпом, Семом Куком, Ајком и Тином Тарнер, пре него што се преселио у Харлем у Њујорку почетком 1964. Тамо је остао две године, свирајући у кафеу Wха и клубу Гепард", наводи се у саопштењу аукцијске куће.

Илустрација, Фото: ЕПА

Кад је напустио САД, инструмент је остављен у Њујорку у стану његовог друга Мајка Квашија, који је забележио податке о гитари непосредно пред смрт. Гитара је првенствено процењена на 50.000 долара, да би се надметање завршило на 216.000.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања