ДАНАС ЈЕ ПРЕМИНУО ВЕЛИКИ ЂОРЂЕ БАЛАШЕВИЋ: Памтићемо га по овим безвременским хитовима (ВИДЕО)

19. 02. 2021. у 17:21

Данас је преминуо наш велики кантаутор Ђорђе Балашевић у 67. години живота.

ДАНАС ЈЕ ПРЕМИНУО ВЕЛИКИ ЂОРЂЕ БАЛАШЕВИЋ: Памтићемо га по овим безвременским хитовима (ВИДЕО)

Фото: Новости

Ђорђе Балашевић је рођен 11. маја 1953. године, у Новом Саду, у породици оца Јована Балашевића и Веронике Доленец, из Расиње код Копривнице у данашњој Хрватској. По писању хрватског магазина „Мољац”, Балашевићев деда Ђока се презивао Балашев, али је 1941. године, за време Другог светског рата, из страха „да ће га Мађари помађарити” додао наставак „ић”, карактеристичан за српска презимена.То се заиста десило, али раније - око 1935. године, како пише у "Службеним новинама Краљевине Југославије".

Био је члан група Жетва и Рани мраз, а 1982. је започео соло каријеру. Укупно је објавио 12 албума. Глумио је у неколико телевизијских серија, за које је писао и музику.

Сингл Рачунајте на нас, из периода док је био члан Раног мраза, постигао је велику популарност у социјалистичкој Југославији и остао је популаран међу југоносталгичарима. 

Често је писао о љубави али је знао и да искритикује. Имао је необичан смисао за хумор који није скривао у својим песмама. Остаће упамћен по многобројним хитовима, као што су Прича о Васи Ладачком, Провинцијалка, Свирајте ми, јесен стиже дуњо моја, Не ломите ми Багрење и многе друге.

Подсетимо се његових највећих хитова. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (2)

ПРЕМИНУО МАРК БРНОВИЋ: Узрок смрти још није објављен