ПОЧАСТ БИВШЕМ СТАНОВНИКУ ЕЛВИСУ ПРИСЛИЈУ: У малом немачком граду постављају статуу краљу рокенрола
Мали Немачки град Бад Наухајм планира у августу да постави бронзану статуу у част једног од својих најславнијих становника - Елвиса Прислија.
Фото: АП
Краљ рокенрола живео је у у овом граду док је као војник био стациониран у оближњем Фридбергу између октобра 1958. године и марта 1960. године.
Посао око статуе је завршен, али градске власти су биле присиљене да одустану од планираног откривања због пандемије корона вируса. У плану је да се свечаност уприличи у августу у нади да ће дотад пандемија да утихне.
Откривање би требало да се поклопи и са одржавањем Европског фестивала Елвиса у том граду. Чак и данас обожаваоци редовно долазе на локације у Бад Наухајму које датирају из времена док је Елвис боравио у том градићу, а локалне власти су очувале неке од њих.
Они су дошли на идеју да се направи бронзана статуа Елвиса 2018. а после тога су почели да прикупљају новчана средства за тај пројект. Основа за статуу била је Прислијева фотографија снимљена у овом граду вероватно 1959. године.
Препоручујемо
ЗАНОСНА КОСЈЕРИНА: Спала јој бретела, препланула и срећна на плажи (ВИДЕО)
30. 03. 2026. у 22:37
ИСПЛИВАЛА ДОКУМЕНТА ШВЕДСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Лукас сумња на сачекушу - помиње колеге
30. 03. 2026. у 21:06
ЋАНА ДОБИЛА ПРВУ ТЕТОВАЖУ: Оваква љубав од фанова се ретко виђа (ФОТО)
30. 03. 2026. у 18:20
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)